|  ۱۰/ مرداد/ ۱۳۹۶ - ۶:۵۵
  |   نظرات: بدون نظر

حجاج و دانشمندان ایرانی از ظرفیت حج استفاده کنند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است دولت‌های کشورهای مسلمان باید مطالبه‌گر امنیت و رفاه از عربستان سعودی باشند تا مجددا شاهد تکرار کوتاهی عربستان در این زمینه نباشیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم به نقل از خانه ملت، جمشید جعفرپور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون…

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است دولت‌های کشورهای مسلمان باید مطالبه‌گر امنیت و رفاه از عربستان سعودی باشند تا مجددا شاهد تکرار کوتاهی عربستان در این زمینه نباشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم به نقل از خانه ملت، جمشید جعفرپور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون برگزاری حج ۹۶ و ابعاد مختلف آن گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند حج فرصتی برای طرح مسائل مهم جهان اسلام است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: مهم ترین مسأله جهان اسلام موضوع اشغال فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: هرچند به خاطر برخی سوءتدبیرها و وابستگی برخی سران کشورهای اسلامی به آمریکا، مسائل دیگری به عنوان مسائل عمده حال حاضر همچون سوریه، عراق، یمن و غیره مطرح می شود اما کماکان دشمن اصلی مسلمانان رژیم صهیونیستی و آمریکا است.

جعفرپور در ادامه با تأکید بر ضرورت استفاده از فرصت حج برای پرداختن به مسائل قدس شریف و فلسطین بیان داشت: حجاج کشورهای اسلامی هیچ کدام به اندازه حجاج و دانشمندان ایرانی آگاهی و اطلاعات کافی برای آگاهی بخشی به سایر مسلمانان ندارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با یادآوری این مطلب که به شهادت رسیدن تعداد زیادی از حجاج ایرانی در جریان حج ۹۴ فراموش شدنی نیست، خاطرنشان ساخت: عربستان سعودی مسئولیت خطیری در برگزاری حج دارد و مسلمانان حق دارند از امنیت، رفاه و آسایش در زمان برگزاری مناسک حج برخوردار باشند که اگر این مطالبه از سوی دولت ها صورت نگیرد، احتمال تکرار کوتاهی عربستان بیشتر می شود

آخرین پرسش ها از نماینده