|  ۱۵/ اسفند/ ۱۳۹۵ - ۹:۱۷
  |   نظرات: بدون نظر

همایش لارستانیهای مقیم هرمزگان نقطه عطفی برای توسعه پایدارمنطقه جنوب

شنبه ۹۵/۱۲/۱۴ودرشبی فراموش نشدنی دومین همایش بزرگ لارستانیهای مقیم هرمزگان ودرتالارهمایش های شهرک والفجر(گاز)بندرعباس برگزارشد. دراین شب به یادماندنی که باحضوردکتر جمشیدجعفرپورنائب رئیس کمیسیون فرهنگی ونماینده لارستان،خنج وگراش درمجلس شورای اسلامی برگزارشد مسئولان عالیرتبه لارستان وهرمزگان : حجه الاسلام والمسلمین دکترموسوی امام جمعه لارستان ،مهندس حسنی معاون استانداروفرماندارویژه لارستان،فرودی فرماندارشهرستان…

شنبه ۹۵/۱۲/۱۴ودرشبی فراموش نشدنی دومین همایش بزرگ لارستانیهای مقیم هرمزگان ودرتالارهمایش های شهرک والفجر(گاز)بندرعباس برگزارشد.
دراین شب به یادماندنی که باحضوردکتر جمشیدجعفرپورنائب رئیس کمیسیون فرهنگی ونماینده لارستان،خنج وگراش درمجلس شورای اسلامی برگزارشد مسئولان عالیرتبه لارستان وهرمزگان :
حجه الاسلام والمسلمین دکترموسوی امام جمعه لارستان ،مهندس حسنی معاون استانداروفرماندارویژه لارستان،فرودی فرماندارشهرستان گراش ،عمرانی رئیس شورای شهرلار،مهندس باقری فردمدیرکل راه وشهرسازی لارستان،جمعی ازمسئولان اجرایی شهرستان،علمای شیعه وسنی منطقه،جمعی ازمعتمدین لارستان ومردم شریف لارستان بزرگ درهرمزگان درکناردکترجادری استاندارهرمزگان،دکترآشوری،دکترمرادی،دکترهاشمی تخته نمایندگان مردم بندرعباس درمجلس شورای اسلامی،حجه الاسلام ذوالقدرنماینده میناب درمجلس،فعالان اجتماعی واقتصادی وفرهنگی،اساتید ودانشجویان لارستانی گردهم آمدند تاپیام آوروحدت بیشتروتقویت مناسبات واشتراکات فرهنگی واقتصادی دومنطقه استان هرمزگان ولارستان باشند.
دکترجعفرپور ناظر شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان درسخنرانی خود اظهار داشت :
تشکر دارم از مهمان نوازی هرمزگانیهای عزیز، از استاندار شجاع و مردمی، از همکاران شریفم در مجلس و تقدیر از همه کسانی که در برپایی این همایش بزرگ مشارکت داشتند.
امروز روز احسان و نیکوکاری است امید که خداوند در راه خدمت خالصانه به مردم همه ما را موفق نماید.
این دومین همایش لارستانیهای مقیم هرمزگان است که با انگیزه گردهم آمدن و هم اندیشی و هم افزایی تشکیل شده است.
جلسه اول دستاوردهای قابل توجهی داشت که می توان به مهمترین آن يعني تاسیس کانون همیاری لارستانی های مقیم هرمزگان اشاره کرد که در حال انجام است.
این همایش نیز اهداف مهمی دارد که در قالب چند بند باهم مرور کنیم :
۱_ با توجه به درکی که از شرایط جاری کشورمان داریم همه می دانیم که بدلیل تحریم های ظالمانه نیاز به حضور بیشتر مردم در صحنه داریم. نیاز به حمایت مردم از برنامه های دولت بشدت احساس می شود.
۲_ از طرفی توانهای اقتصادی و پراکنده ای دراین بخش از میهن عزیزمان وجود دارد.
هدف این است که این توانمندیهای گسسته را جمع و از آنها توان مشترکی بسازیم تا در خدمت آبادانی جنوب کشور در دو منطقه فارس و هرمزگان باشد.
۳_ سیاست کشور بر گسترش اصل ۴۴است و واسپاری کار به مردم .اگر این توان را ساماندهی کنیم می توانیم باربزرگی را از دوش دولت برداریم.
در حرکت به سمت خصوصی سازی اگر کانونهای اقتصادی پرتوانی داشته باشیم می توانند این کارها را تقبل کنند. سازندگی این بخش از کشور را همین کانونها می توانند برعهده بگیرند.
هدف تجیمع و ساماندهی این ظرفیت های پراکنده است به گونه ای که در خدمت طرح های منطقه ای دربیاید. چند زمینه حضور برای سرمایه گذاران لارستانی در منطقه وجود دارد .یکی تشکیل منطقه ویژه اقتصادی لارستان است تا در هم افزایی با ظرفیت های استان هرمزگان توسعه هر دو منطقه را تسریع بخشد.
دوم شتاب دهی به مسیر ارتباطی و دو بانده کردن محور مواصلاتی دو منطقه و تبدیل آن به آزاد راه یکی دیگر از اهداف است که درین مسیر چند گام برداشته شده است. قطعا توان اقتصادی شما مردم می تواند در خدمت این طرح بزرگ بیاید چراکه هر چه توان بین دومنطقه را گسترش دهیم به رشد و توسعه جنوب فارس و هرمزگان کمک کرده ایم.
همچنین در بحث بندر خشک نیز با توجه به موضوع منطقه ویژه اقتصادي می توان گام بزرگی برای لارستان برداریم که بدنبال ایجاد زیرساخت های آن هستیم.
از دیگر طرح ها که دولت محترم برای توسعه سواحل دارد و برای رشد و شکوفایی منطقه لارستان و هرمزگان مطرح است طرح بندرمروارید و تبدیل بندرلنگه در استان هرمزگان به یک بندر درجه یک است.
قطعا در این راه بهترین پشتیبانی برای بندر لنگه طبیعتا لارستان است. مسیرهای ارتباط باید ایجاد شود، چه راه ریلی چه راه زمینی . لارستان به عنوان پدافند غیرعامل و پشتیبان برای بندرلنگه و بندرعباس باید عمل کند . در هر صورت زمینه های مشترک همکاری زیاد است که درپیوند و هم افزایی مردم دو منطقه باید پیگیری شود و این به نفع همه است.

 

آخرین پرسش ها از نماینده