|  ۱۷/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۷:۵۶
  |   نظرات: بدون نظر

پیام تبریک دکتر جعفرپور به مناسبت روز خبرنگار

باسمه تعالی آگاهی نردبان رشد و تعالی است و دانایان آگاهترین هستند. خداوند بندگان خاص خود را به صفت “نبی” مفتخر کرده چون اخبار و حقایق ناشناخته را به آگاهی مردم می‌رسانند. خبرنگاران نیز به گونه‌ای مسئولیت ابلاغ وقایع و حقایق را بر عهده گرفته‌اند و آنگاه می‌توانند از عهده…

باسمه تعالی

آگاهی نردبان رشد و تعالی است و دانایان آگاهترین هستند.

خداوند بندگان خاص خود را به صفت “نبی” مفتخر کرده چون اخبار و حقایق ناشناخته را به آگاهی مردم می‌رسانند. خبرنگاران نیز به گونه‌ای مسئولیت ابلاغ وقایع و حقایق را بر عهده گرفته‌اند و آنگاه می‌توانند از عهده این مسئولیت برآیند که “حق طلبی”، “حق بینی” و “حق گویی” را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

“خبرنگار” راوی صدیق وقایع و امانت‌دار حقایق است نه مروج شایعات و احتمالات. حرمت قلم را حفظ می‌نماید و با رعایت اخلاق حرفه‌ای، پاسدار منافع ملی و فرهنگ و باورهای اصیل مردمی است.

با انعکس نارسایی‌ها، زبان گویای محرومان و فرودستان اجتماع خویش است.

از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، خبرنگاران و اصحاب رسانه در صحنه‌های پرمخاطره انقلاب و جنگ تحمیلی به انعکاس اخبار پرداخته و در تهاجم فرهنگی دشمن، بر ملا کننده طرح‌های پیچیده و خزنده دشمن بوده‌اند و کم نبوده‌اند خبرنگاران فداکاری همچون شهید محمود صارمی که تا پای جان بر عهد و پیمان خویش ایستادگی کردند.

امروز حفظ منزلت اجتماعی و جایگاه ارزشمند خبرنگاران و اصحاب متعهد رسانه، که حرمت قلم را به بهایی سنگین پاسداری می‌کنند و در برابر تهدید و تطمیع سر خم نمی‌کنند، وظیفه عمومی به ویژه مسئولان است تا با فراهم آوردن شرایط و امکانات مناسب، اصحاب قلم را در ایفای نقش سازنده انقلابی، دینی و ملی خود یاری نمایند.

اینجانب به عنوان عضو کوچکی از جامعه فرهنگی کشور، روز خبرنگار را به یاوران فرهنگی خود تبریک عرض نموده و توفیق آنان را در عرصه‌های مختلف زندگی و حرفه‌ای از خداوند خواهانم.

جمشید جعفرپور

نماینده مردم شریف لارستان، خنج و گراش

آخرین پرسش ها از نماینده